برگزاری رویداد ایده بازار سلامت

اولین گام برای حل یک مشکل یا برطرف نمودن یک نیاز ایده پردازی می باشد. به‌عبارت دیگر ایده، ساده‌ترین راه‌حلی است که آدمی برای حل یک مسأله یا نیاز، به آن فکر می‌کند. در یک تعریف ساده، هرآنچه برای حل یک مسئله، به ذهن می‌رسد را ایده می‌گویند، صرف نظر از این‌که به چه میزان عملی، کاربردی و یا منطقی باشد. ایده بازار، فکر یا پیشنهاد جدید و با ارزشی است که هنوز تبدیل به محصول و یا کسب و کار نشده است.

ایده‌بازار رویدادی است که به انسان های خلاق و طراح  این مجال را می دهد که ایده های خود را در معرض دید شرکت‌ها، سازمان ها، صنایع و سرمایه گذاران قرار دهند. بنابراین شرکت در رویداد ایده‌بازار برای طراحان و ایده‌پردازان علاوه بر اینکه می‌تواند باعث شناسایی و شناساندن فرصت‌های شغلی و ارتباطی بسیار مفید باشد، می‌تواند در صورت برتری ایده‌ها نیز به فرصتی اقتصادی تبدیل شود که در وهله اول به صورت دریافت جایزه و کمک هزینه تولید باشد و در ادامه جذب سرمایه از سوی تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران را به دنبال داشته باشد.

این رویداد دارای بخش های زیر می باشد:

 1. استارتاپ ویکند
 2. غرفه نمایشگاهی
 3. کارگاه ها و نشست های علمی
 4. پنل انتقال تجربه
 5. غرفه سرمایه گذاری

 در همین راستا مرکز نوآوری و شتابدهی منش سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در نظر دارد در محورهای  زخم و ترمیم بافت، ارائه خدمات سلامت در منزل، زخم پوش های نوین، زخم دیابتیک، مدیریت اسکار، هوش مصنوعی، تله مدیسن و مراقبت سالمندی  رویداد ایده بازار سلامت را برگزار کند و افرادی که دارای ایده در این حوزه ها هستند می توانند به صورت انفرادی یا گروهی در بخش استارتاپ ویکند ثبت نام کنند. افراد شرکت کننده از صبح چهارشنبه 3 اسفند ماه در یک محل گرد هم می‌آیند و ایده‌های خود را مطرح می‌کنند. به کسانی که ایده دارند، ۶۰ ثانیه وقت داده می‌شود تا در مورد ایده خود صحبت کرده و ایده ها مورد داوری اولیه قرار گرفته می شوند. پس از مطرح شدن هر کدام از این ایده‌ها، افراد شرکت‌کننده به یکی از این تیم‌ها جذب شده و در کنار یکدیگر زمینه تجاری‌سازی ایده مورد نظر را فراهم می‌کنند. تمامی این مراحل در طی سه روز انجام می‌شود و گردهمایی در ساعت 8 جمعه شب 5 اسفند ماه به پایان می‌رسد. لازم به ذکراست که شرکت کنندگان در استارتاپ ویکند می توانند از مزیت شرکت رایگان در کارگاه های این رویداد استفاده کنند.

مزایای شرکت در این رویداد:

 1. جوایز نقدی

تیم اول: 30 میلیون تومان

تیم دوم: 20 میلیون تومان

تیم سوم: 10 میلیون تومان

 1. استقرار در مرکز نوآوری و شتابدهی
 2. معرفی به سرمایه گذاران
 3. بازاریابی و تبلیغات
 4. تکمیل و تجاری سازی طرح ها
 5. منتورینگ و مشاوره های تخصصی
 6. ارائه گواهی نامه معتبر

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *